PRZEJDŹ DO TREŚCI

Aktualności

Korpus Wsparcia Seniorów 2022

Plakat 1

 

 

Miasto Jedlina-Zdrój pozyskało środki na realizację programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej pn Korpus Wsparcia Seniorów. Program potrwa do 31.12.2022 r. a jego realizacją zajmuje się Ośrodek Pomocy Społecznej. Dwa niezależne moduły programu skierowane są do mieszkańców Jedliny-Zdrój, którzy ukończyli 65 lat.
Moduł I – to usługa wsparcia, świadczona w ramach programu i powinna obejmować swoim zakresem wsparcie społeczne, wsparcie psychologiczne, ułatwienie dostępności do podstawowej oraz specjalistycznej opieki zdrowotnej oraz wsparcie w czynnościach dnia codziennego w szczególności zrobienie zakupów.
Moduł II - mający na celu poprawę bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych przez dostęp do tzw. „opieki na odległość”. Czyli nasza znana większości mieszkańców zdalna opieka z wykorzystaniem opasek/bransoletek życia.
Od marca 2022 r. programem objętych zostało 52 mieszkańców spełniających warunki uczestnictwa w programie. O rekrutacji informowaliśmy Państwa na stronach: fanpage FB Centrum Usług Socjalnych oraz Ośrodka Pomocy Społecznej.
 
Plakat 2.png Korpus wsparcia seniorów II m

© 2023 CUS Jedlina-Zdrój